20 Kasım Etkinlikleri Antakya, Adana ve Mersin’de Gerçekleşti

20-kasim-etkinlikleri-antakya-adana-ve-mersinde-gerceklesti 2Pembe Hayat’ın her yıl düzenlediği 20 Kasım Nefret Mağduru Transları Anma Günü etkinlikleri bu yıl Antakya, Adana ve Mersin’de katılımcılarla buluştu.

Doğa Asi Çevik ve Siyah Pembe Üçgen İzmir Aktivistlerinden Demet Yanardağ’ın katılımı ile 3 günde 3 şehri ziyaret eden “Nefret Sarmalında Türkiye’de 20-kasim-etkinlikleri-antakya-adana-ve-mersinde-gerceklestiTrans Olma Halleri” söyleşileri 14 Kasım Cuma günü 18.00’da Anadolu Kültür ve Araştırma Derneği (AKADER) Antakya Şubesinde başladı. 15 Kasım’da Queer Adana ortaklığıyla Seyhan Belediyesi Seyhan Kültür Merkezi’nde Fidan Şenova’nın da konuşmacı olarak yer alması ile Adanalı katılımcılarla gerçekleştirilen etkinliğin               20-kasim-etkinlikleri-antakya-adana-ve-mersinde-gerceklesti 3ardından 16 Kasım’da Mersin LGBT 7 Renk Dernek O
fisi’nde söyleşinin son ayağı tamamlandı. Söyleşilerde trans normativite, toplumsal cinsiyet temelli şiddet, trans nefret cinayetleri ve trans olma halleri konuşuldu.

Avrupa Birliği Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı’nın finansal olarak desteklediği Nefret Etme Projesi kapsamında düzenlenen “Nefret Sarmalında Türkiye’de Trans Olma Halleri” söyleşileri ile ilgili Pembe Hayat’a konuşan tecrübeli aktivistler Demet Yanardağ ve Doğa Asi Çevik; tüm illerde katılımcı sayısının çok yüksek olması, söyleşilerin yüksek derecede interaktif geçmesi ve ilginin büyük olması nedeniyle herkese teşekkürlerini iletti.

Haber: Pembe Hayat

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.