5. Queer Pedagoji Günleri Başlıyor

5queerpedagojigunleri21Siyah Pembe Üçgen İzmir’in Ezilenlerin Pedagojisi okumaları ile konseptini ördüğü ve tema olarak da “Özgürlük Korkusu ve İktidar” başlığıyla organize edilen 2011 yılındaki “3. Baki Koşar Nefret Suçları ile Mücadele Haftası” kapsamında başladığı, eğitim alanına eleştirel yaklaşım ve alternatifler geliştirmeye yönelik çalışmalar bu yıl 5. yılında.

Baki Koşar haftasının festivale dönüşmesi ve programının yoğunluğu nedeniyle ayrı bir zamanda başlı başına bir organizasyon olarak ilk kez yapılan Queer Pedagoji Günleri 17-18 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Etkinliklerden bazıları yapılacak atölye çalışmasında kontenjan sınırı olması nedeniyle ön kayıtlı olacak, tüm etkinlikler her zamanki gibi herkese açık ve ücretsiz.

5. Queer Pedagoji Günleri Programı

17 Nisan Cuma 

15:00 – Panel: “Eleştirel Pedagojiden Queer Pedagojiye”

Konuşmacılar:

“Cinsel Çeşitliliği Hesaba Katmak” – Erdem Gürsu (Siyah Pembe Üçgen İzmir)
“Queer Pedagoji Ne Kadar Mümkün?” – Dilek Çankaya (Araştırmacı – Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Politikaları Araştırma ve Uygulama Merkezi)
“Heteronormatif Eğitime Queer Bir Çelme” – Nurgül Öz (Psikolog)

Yer: Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuz Çeşmeler Kampüsü Mavi Salon
19:30 – Queer Masal Atölyesi *

* Atölyeye katılım için kontenjan sınırı vardır. Etkinliğin yer bilgisi katılımı onaylanan başvuruculara ayrıca bildirilecektir. Başvuru için erdem@siyahpembe.org adresine email gönderebilir ya da 02324644459 numaralı telefona kayıt isteğinizi bildirebilirsiniz. Son başvuru Tarihi: 16 Nisan 17:00

Masalcı: Argın Kubin

Yer: TOG İzmir
18 Nisan Cumartesi

11:00 Forum: “Pedagojiye ‘Queer Müdahale’ Süreçleri”*

Kolaylaştırıcılar:

Nurgül Öz (Psikolog)
Efsun Sertoğlu (Cinsel Sağlık Danışmanı)
Erdem Gürsu (Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği)

* Foruma katılım için kontenjan sınırı vardır. Etkinliğin yer bilgisi katılımı onaylanan başvuruculara ayrıca bildirilecektir. Başvuru için erdem@siyahpembe.org adresine email gönderebilir ya da 02324644459 numaralı telefona kayıt isteğinizi bildirebilirsiniz. Son başvuru Tarihi: 16 Nisan 17:00

 

18:30 – Panel: “Eğitim Nasıl Özgürleşir?”

Konuşmacılar:

“Normalliğin Tahakkümü: Heteronormatif Eğitim Kıskacında LGBTİ’ler” – Remzi Altunpolat (Kaos GL Derneği Aktivisti)
“Başka Bir Okul Mümkün” – Feyza Eyikul, Özenç Kabasakal (BBOM Derneği)
“Mevcut Eğitim Sisteminde Alternatif Yaratmak”- Türkan Karagöz (Eğitimsen 2 No’lu Şube LGBTİ Komisyonu)
“Yetişkin Heteronormativiteye Çocuk Bakışı” – Ceren Suntekin (Sosyal Hizmet Danışmanı)

Yer: Fransız Kültür Merkezi

TÜM ETKİNLİKLER ÜCRETSİZDİR

“Bu etkinlik Avrupa Birliği (AB) ile İsveç İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (SIDA) tarafından desteklenmiştir. Bu, etkinlik içeriğinin AB ve SIDA’nın resmi görüşlerini yansıtıyor anlamına gelmemektedir.”

fbbanner

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.