7 Kat ile Manisa’da da Yalnız Değilsiniz

Eşitlikçi, ötekileştirmeyen ve özgürlükçü çalışmalar yapmayı hedefleyen Manisa 7 Kuşak Araştırma Topluluğu 29 Mart’ta Siyah Pembe Üçgen aktivisti Demet Yanardağ’ı ağırladı.
Simurg Kültür Cafe’de gerçekleşen atölyede topluluk üyeleri ile Demet Yanardağ, transfobi karşıtlığı, trans aktivizmine odaklanan bir sunum gerçekleştirdi. Transların ilk çağ medeniyetlerinden başlayıp günümüze kadar olan süreçte toplum içerisinde bulunduğu sınıflardan bahsederek sözlerine başlayan Yanardağ, günümüzde translar için bulunan imkanlardan ve kısıtlamalardan bahsetti. Trans misafirhanelerinin varlığına ve ihtiyacı olan bireyleri ağırlamaya açık olduğunu ifade ederek, dayanışmanın her kesimdeki önemini belirten Yanardağ, gerekli durumlarda topluluğun ihtiyaç duyduğu her alanda Siyah Pembe Üçgen’in yanlarında olduğunu dile getirdi. 7 Kuşak Topluluğu, bir çok derneğin desteği ile Manisa ilindeki LGBTİ’lerin artık yalnız olmadıklarını ve kendileri ile sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçilebileceğini belirtti.

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.