Aktivistimiz Yeniden Başkan

aktivistimizyenidenbaskanAçılış konuşmasını Konak Kent Konseyi başkanı Hamit Mumcunun yaptığı ve Tahir Elçi’nin ölüm yıldönümü vesilesiyle ‘barış’a vurgu yapıldığı, “Eşitlik Meclisi Seçimli Genel Kurulu” 28 Kasım’da Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Demet Yanardağ tekrar oy birliği ile Eşitlik Meclisi başkanı seçilirken, geçici yürütme kurulu yerine seçimle gelerek, üç yıl boyunca görevi sürdürecek olan asil ve yedek üyeler belirlendi.

Demet Yanardağ konuşmasına şu sözlerle başladı “Konak Kent Konseyi Eşitlik Meclisi; İlçemizdeki dezavantajlı olarak tabir edilen grupların idareye katılımı ve görünürlüklerinin arttırılması için fiilen 15 Nisan 2016 da kurulmuş, 15 Haziran da yapılan Konak Kent Konseyi genel kurulundaki oylamada ise oy birliği ile kuruluşu resmiyet kazanmıştır” dedi. Kurulduktan bu yana yaptıkları çalışmaları anlatan Yanardağ, yeni seçilen kurulu tebrik ederek, daha çok çalışacaklarının sözünü verdi.

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.