Antalya’da LGBTİ Hakları İçin Bir araya Geldik

antalyada-lgbti-haklari-icin-bir-araya-geldik (3)Avrupa Birliği Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi Tarafından desteklenen “Yasal Eşitlik için Sivil Diyalog ve Mücadele Ağı” projesi kapsamında Siyah Pembe Üçgen İzmir, Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği aktivistleri ile birlikte “transfeminizmi” konuştu. 17 Mayıs’ta gerçekleşen etkinliğe Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği aktivistleri, üniversite öğrencileri, Dicle Haber Ajansı ve öğretim görevlileri ile Halkların Demokratik Partisi Antalya Milletvekili Nuray Erçağan da katılım gösterdi.
Program sunumu ve kısa bir tanışmanın ardından, ilk oturumda “Mücadele Dilinin Ortaklaşması” üzerine Siyah Pembe Üçgen Derneği aktivisti Yavuz Cingöz sunumunu yaptı. Ardından Zuhal Akmeşe’nin  “İhsan Hala Her Yer Hiç Kimse” isimli belgesel film gösterimi yapıldı. Filmin ardından katılımcı misafirler ile birlikte “transfeminizmin patriarkaya karşı nereden beslendiği” ve “trans kimliklerin bize kendi cinsiyetimize ya da cinsiyet kimliğimize ne sunduğu” üzerine konuşuldu.
Oturum,bu çalışmanın devamı için bir eylem planı oluşturularak bitirildi.
antalyada-lgbti-haklari-icin-bir-araya-geldik (2)

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.