Ayrımcılığa Karşı, Eşitlik İçin İzmirli Lubunyalar Alanlarda

ayrimciliga-karsi-esitlik-icin-izmirli-lubunyalar-alanlarda (3)Siyah Pembe Üçgen İzmir, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda İzmirli Lubunyalar olarak alandaydı, ayrımcılığa karşı, eşitlik taleplerini sloganlaştıran grup, karnaval havasında bir eylemlilikle yaklaşık 100 kişiyle yürüdü.

Yürüyüş; Basmane Meydan, Konak Eski Sümer Bank Önü ve Alsancak Garı Önü olmak üzere 3 koldan oldu. Saat 10.00’da Konak Vapur İskelesi önünde buluşan Siyah Pembe Üçgen İzmir, İzmir LGBTİ İnisiyatifi, DEU Eşit Şerit, Ege LeGeBiT aktivistleri ve bağımsız LGBTİ’ler (lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks) miting yürüyüşüne katılmak için saat 11.00’de Eski Sümer Bank önüne yürüdü.ayrimciliga-karsi-esitlik-icin-izmirli-lubunyalar-alanlarda (1)

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde LGBTİ’ler sık sık homofobi, bifobi ve transfobi karşıtı sloganlar atarattı. Yürüyüşte “Susma haykır, seks işçileri vardır” sloganıyla seks işçilerinin yalnız olmadığı duyuruldu. LGBTİ’ler trans cinayetine kurban giden Çağla Joker’i de sloganlarla andı.
“LGBTİ hakları, emekçi meselesi” pankartının açıldığı yürüyüşe bu yıl katılımın oldukça yüksek olması dikkat çekti. İzmirli LGBTİ’ler alanı gökkuşağının ve özgürlüğün renklerine boyadı.
ayrimciliga-karsi-esitlik-icin-izmirli-lubunyalar-alanlarda (2)

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.