Baki Koşar Kültür ve Sanat Festivali Başladı

Bu yıl 8. kez “ses” teması ile yola çıkan Baki Koşar Kültür ve Sanat Festivali dün gerçekleştirilen Salih Canova, Süreyya Karacabey ve Sema Yakar’ın konuşmacı olduğu “Kaybın Sessizliği ve Kalanın Sesi: Yas ve Umut” paneli ile kayıplara rağmen umut veren seslere kulak verdi.

20160220_191845

Ardından 90’larda Lubunya Olmak oyunu izleyiciler ile buluştu. Derneğin sözlü tarih çalışması olan aynı adlı kitaptan uyarlanan oyunda 90’larda yaşamış bir grup Lgbt bireyin deneyimleri üzerinden kişisel hayat hikayeleri anlatılıyordu.

20160220_221026

Festivalde bugün, Alternatif Bilişim Derneği’nden İlden Dirini ve Ali Rıza Keleş ile Sansürü Aşma ve Veri Güvenliği atölyesi düzenlenecek. Atölye kapsamında sansürü aşma ve kişisel verilerin güvenliğini sağlama yöntemleri konuşulacak.

Yarın ise festival kapsamında hazırlanan geçtiğimiz eylül kaybettiğimiz Lgbti aktivistleri BoysanYakar ve Zeliha Deniz adına hazırlanan “devrim benim çiçekli gömleğimdir” isimli serginin açılışı saat 18.30’da K2 Güncel Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

sergi afis

Festival ile ilgili detaylı programa şuradan ulaşabilirsiniz.

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.