Ege Psikoloji Öğrencilerinden Gökkuşağı Projesi

ege-psikoloji-ogrencilerinden-gokkusagi-projesi (1)Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencilerinden Venüs isimli bir grup kadının girişimiyle gerçekleşen altı haftalık Gökkuşağı projesi Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği’nin katılımıyla gerçekleşen etkinlik ile başladı.

Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen, Yavuz Cingöz ve Ozan Ünlükoç’un sunduğu “Kavramlar ve Klişeler: LGBTİ’ler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar” sunumu ile Siyah Pembe Üçgen’in temel çalışma alanlarından biri olan farkındalık çalışması ağırlıklı olarak psikoloji öğrencilerine ulaştı. Grubun çektiği kısa filmin ardından başlayan etkinlik yoğun bir ilgi gördü; panel soru cevaplarla devam etti.

ege-psikoloji-ogrencilerinden-gokkusagi-projesi (2)Proje boyunca okulda sürdürdükleri farkındalık çalışması kapsamında broşür dağıtıp görüşmeler yaparken, altı haftalık süre içinde LGBT konusundaki bilince ilişkin sorulardan oluşan, sokak röportajları ile desteklenmiş bir kısa filmi de tamamlayan grup bölümleri için de kapsamlı bir sunum gerçekleştirecek. Sunumda Siyah Pembe Üçgen ile yapılan görüşme, Legebit ve sokak röportajlarından derlenen kısa filme de yer verecek olan grup “Ben ve Nuri Bala” filminin gösterimini de etkinlikler kapsamında gerçekleştirecek.

ege-psikoloji-ogrencilerinden-gokkusagi-projesi (3)

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.