Eğitim-Sen’le Farkındalık Çalışmaları Devam Ediyor

Eğitim-Sen İzmir 2 No’lu Şube ve Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü farkındalık çalışmaları merkezlerden sonra şimdi de ilçelerde devam ediyor. Eğitim-Sen 2 No’lu şubenin LGBTİ komisyonunun İzmir’in Menemen ilçesinde 15 Şubat Pazar günü gerçekleştirdiği organizasyonunda 15 kişilik Eğitim-Sen’li öğretmen grubu, ilk olarak Can Candan’ın yönettiği ve Listag aile grubunun deneyimlerini aktaran belgesel film olan “Benim Çocuğum”u izledi. egitim-senle-farkindalik-calismalari-devam-ediyor (1)

Etkinlik, film gösteriminin ardından Siyah Pembe Üçgen İzmir aktivistlerinden Ozan Ünlükoç ve Yavuz Cingöz’ün sunumlarının ardından soru cevaplarla devam etti. LGBTİ’lerin sosyal yaşamda karşılaştığı problemlerin yanı sıra spesifik olarak LGBTİ’lerin okul hayatlarında yaşadıkları sorunlar ve çözümlerine ilişkin de neler yapılabileceğinin konuşulduğu çalışma, kapsamının genişletildiği bir devam etkinliğinde buluşulmak üzere sonlandı.

egitim-senle-farkindalik-calismalari-devam-ediyor (2)

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.