Film Okuma Günleri Devam Ediyor

Birikim Atölyesi ve Siyah Pembe Üçgen İzmir’in birlikte gerçekleştirdiği Film Okuma Günleri sinemaseverler için takip edilen bir etkinlik haline geldi. Kasım ayında gerçekleştirilen iki film okumasında katılımcılar önce filmi izlediler daha sonra üzerine bilgi aldılar, yorumladılar, sohbet ettiler. Daha önceden izleyenlerin de isterlerse katılabildiği ücretsiz gösterimlere her filmde ortalama 15 kişilik katılım sağlandı. Film gösteriminin ardından filmin sahneleri üzerinden sinematografik okuması gerçekleştirildi. Ardından filmin karakterleri, dramaturgisi ve sosyo-psikolojik öğeleri incelendi.

Film Okumaları ekibi ilk gösterimlerde yakın dönem, yönetmen – senaryo ve yapım ödüllerine aday olmuş The Lobster ve Blind filmlerini seçtiler. Bundan sonraki filmlerde toplumsal cinsiyet ve LGBTİ temalarına eğilen filmlerden seçmeler yapmayı ve ülkemizde festival dışında gösterimi yapılmamış filmleri programa alma hazırlığındalar.

Üçüncü film olarak seçilen I Origins, 10 Aralık Cumartesi günü saat 15:00’de gösterilecek, film gösteriminin ardından da “Bilim ve inanç sistemlerinde çatışmalar” üzerinden incelenecek. Türkan Saylan Kültür Merkezi Konak Kent Konseyi Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikler iki haftada bir Cumartesi günleri saat 15:00 – 18:00 arasında ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Etkinlikleri Birikim Atölyesi’ne üye olarak da takip edebilirsiniz.

i-origins-1

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.