İzmir Ekonomi Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Öğrencileri’nin Dersine Konuk Olduk

İzmir Ekonomi Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin toplumsal cinsiyet politikaları dersi kapsamında 2 Kasım Perşembe günü Siyah Pembe Üçgen Derneği’nden Erdem Gürsu LGBTİ’ler hakkında temel kavramlar ve doğru bilinen yanlışlar hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumun ilk kısmında toplumsal cinsiyet ve LGBTİ politikalarına ilişkin temel kavramların ne anlama geldikleri ayrıntılı bir şekilde izah edilirken bu alandaki politik çalışmaların cinsiyetçilik ve heteroseksizm karşıtlığı ekseni üzerinden nasıl gerçekleştirildiği aktarıldı.

İkinci kısımda ise LGBTİ’ler hakkında doğru olduğunu sandığımız yanlışlar hususunda örnek cümleler üzerinden birçok alana dair önyargılar üzerine konuşuldu. Yaklaşık 3 saat süren atölye süresince bölüm öğrencileri aktif bir katılım göstererek sunum süresince kafalarına takılan konularla ilgili soru ve görüşlerini iletti.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.