İzmir’de Sivil Toplum Kadınlar Gününde Buluştu

8mart2016-2Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında İzmir yerelindeki sivil toplum örgütleri ve her ilçeden gelen kent konseyi ve belediye stantlarıyla İzmir Fuarı 2 nolu holde dört gün süren etkinlikler gerçekleşti.

Konak Kent Konseyi’nin bir bileşeni olan Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği’nin de bir gün boyunca konuk olduğu etkinlikte, kadına yönelik şiddet, cinsiyet ayrımcılığı ve nefret cinayetleri konularında bilgilendirmeler yapılarak, imza kampanyası düzenlendi.

8mart2016Birçok ilçeden ve köyden gelen kadınlar ile dayanışma sergileyerek bayram havasında kutlanan 8 Mart etkinliklerinde satışa sunulan köy ürünleri ile hak tabanlı yayınların aynı standlarda bulunması dikkat çekti. Tire Ot Festivali’ne davet eden Tire Belediyesi ve reçelleri ile ünlü Beydağlı ve Dikilili kadınlar tarafından ilçelerine davet edilen LGBTİ’ler etkinliğin ardından feminist gece yürüyüşüne katıldı.

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.