Keep Calm & HIV/AIDS’ i Öğren

keep-calm-hivaids-i-ogren (1)1 Aralık Dünya AIDS günü özelinde Siyah Pembe Üçgen İzmir, stant çalışmaları, kondom parti ve HIV/AIDS Ve LGBTİ Aktivizm temalı bir panel organize ederek yerelde farkındalık çalışmaları yaptı.

Stant çalışmaları, Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Ege Üniversitesi olmak üzere 3 farklı yerde, yereldeki LGBTİ örgütlerinin de desteği ile gerçekleştirildi. keep-calm-hivaids-i-ogren (2)Siyah Pembe Üçgen İzmir ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın sağladığı materyaller açılan stantlarda dağıtılarak farkındalık yaratılması amaçlandı. Stant çalışmalarının beraberinde akşam gerçekleşen ‘Kondom Parti’ ile gece boyunca ‘keep calm and use condom’ mesajları verildi.
2 Aralık’ta ise Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen panele Toplum Gönüllüleri Vakfı ÜSAEP koordinatörü Bulut Öncü konuşmacı olarak katıldı. Panel de Hiv/Aids nedir, nasıl bulaşır ve korunma yöntemlerine dair bilgiler paylaşıldı.
Önyargı pozitiftir. Hiv ile yaşamak mümkün yeter ki önyargılar negatif olsun.

keep-calm-hivaids-i-ogren (4) keep-calm-hivaids-i-ogren (3)

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.