Kolajlarımız Azize ve Hande’ye

kolajlarimiz-azize-ve-handeyeİzmir’de 24 Ağustos’ta transfobi karşıtları trans cinayetlerine ve trans intiharlarına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği’nde yapılan kolaj atölyesinde bir araya geldi. Geçtiğimiz günlerde yakılarak öldürülen Hande Kader ve toplum baskısına dayanamayarak intihar eden Azize Ömrüm için Siyah Pembe Üçgen İzmir ve Feministler İzmir’in çağrısıyla düzenlenen atölyeye hem sivil toplum örgütlerinden temsilciler, hem de insan haklarına duyarlı bir çok kişi katıldı.

kolajlarimiz-azize-ve-handeye2Atölye sırasında kolaj tekniğiyle üretilen işler ise hayatını kaybeden tüm translara ithaf edilen bir sergide sergilenecek. 28 Ağustos Pazar Günü Alsancak Yakın Kitabevi’nde açılacak olan tek günlük sergi, sonrasında Konak Kent Konseyi ve Konak Beledyesi’nin desteğiyle günübirlik olarak Alsancak’ın sokaklarında da sergilenecek.

Fotoğraflar: JİNHA

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.