Kuşadası’nda yine bir trans kadın cinayeti

Dün akşam saatlerinde (9 Temmuz 2013) Aydın’ın Kuşadası ilçesi Hacıfeyzullah Mahallesi’nde Dora Özer isimli trans kadın kendi yaşadığı evinde ölü olarak bulundu. Dora ile evine gelen kişi arasında çıkan arbede sırasında önce kollarına bıçak darbesi alan Dora daha sonra vücuduna aldığı bıçak darbesiyle öldürüldü. Kendisinden haber alamadığı için Hamdi isimli arkadaşı saat 19:00 sıralarında Dora’nın evine gidince trans kadının cansız bedeniyle karşılaşıp polise haber verdi. En son saat 18:00 sularında bir arkadaşıyla telefon görüşmesi yaptığı bildirildiğinden olayın saat 18.00-19:00 arasında gerçekleştiği tahmin ediliyor. Polis, gece boyunca cinayetin aydınlatılması için arkadaşlarının da ifadelerini aldı. Katil zanlısının kimliğinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlatıldı, güvenlik kamerası görüntülerinin incelemeye alındığı belirtildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi. Dora’nın evi saat 23.45 sularında polis tarfından mühürlendi. Dora Özer’in cesedi evdeki inceleme sonrası Kuşadası Devlet hastanesi’ne gönderildi.  Hastaneden ölü raporu alındıktan sonra ceset İzmir Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

dora-ozer

Arkadaşları Dora’nın cep telefonu ve cüzdanının da öldüren kişi tarafından gasp edildiği belirtiyorlar. Çanakkale’de yaşayan ailesinin Dora’nın cenazesini alacağı bildirildi. Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği insan hakları raportörü olay yerine giderek cinayet hakkında ayrıntılı bilgi toplamaya başladı. Dernek avukatı ise cinayetin hukuki kısmı ile yakından ilgileneceklerini ve dernek olarak olayın takip edileceğini belirtti.

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.