LGBTİ Gençlik Buluşması Gerçekleşti

lgbti-genclik-bulusmasi-gerceklesti (1)İzmir’de örgütlenen tüm LGBTİ oluşumları ve LGBTİ haklarına politikalarında yer veren öğrenci oluşumlarının temsilcileri Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği’nin davetiyle bir araya gelerek birlikte ortak işler yürütülmeye dair yapılabilecekler ile daha sağlıklı bir iletişim ve kolektif çalışma pratikleri için yapılması gerekenler üzerine bir atölye çalışması yaptı.

Dokuz Eylül Eşit Şerit Topluluğu, İzmir Katip Çelebi Tıp Öğrencileri Birliği, Ege LEGEBİT, SYKP LGBTİ, SDP LGBTİ, İzmir LGBTİ İnsiyatifi’nden temsilcilerin katılımlarıyla gerçekleşen toplantı kısa bir tanışmayla başladı. Ardından Ekip Çalışması ve İletişim atölyeleri yapıldı. Bu atölyelerle İzmir’deki tüm LGBTİ toplulukların bir arada ortak projeler ve faaliyetler yapabilmesi, temas edebilmesinin sağlanması ve ortak iş yapabilirliğin pratik hale gelmesinin önündeki engellerin nasıl aşılabileceği tartışıldı. Aynı alanda çalışan farklı toplulukların ortak amaçlar doğrultusunda bir araya gelmesinin ne ifade ettiği üzerine de kısa bir tartışma yapıldı.

lgbti-genclik-bulusmasi-gerceklesti (2)

Atölyeler sonrasında, oluşumların istekleri doğrultusunda bu toplantının ilk olması ve devamının gelmesine, ayrıca da çalışmaların somut öneriler doğrultusunda devam etmesine karar verildi.x

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.