Liseli LGBTİ’ler Dönemin İlk Yoklamasını Aldı

LiseliLGBTILiseli LGBTİ’ler dönemin ilk yoklamasını Siyah Pembe Üçgen İzmir’de aldı. 8 Kasım’da gerçekleştirdikleri ve “bizi en iyi biz anlarız” mottosuyla kurulum çalışmalarına başlayan Liseli LGBTİ Oluşumu, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine yönelik ayrımcılıklara, okullardaki baskılara, nefret diline, ötekileştirilmeye ve yalnızlaştırmaya karşı bir arada mücadele etmeyi amaçlıyor.

6 Şubat 2014 tarihinde İstanbul’da Lambdaistanbul Kültür Merkezi’ndeki ilk toplantısıyla çalışmalarına başlayan Liseli LGBTİ Oluşumu 29 Ağustos 2014 tarihinde Ankara’da Kaos Kültür Merkezi’nde yaptığı toplantı ile çalışmalarını İstanbul ve Ankara üzerinden yürütmeye başlamıştır. 1 Kasım 2014 tarihinde İzmir’de de örgütlenme kararı alan oluşum buradaki bir yıllık çalışmalarının adından 8 Kasım’da ilk dışa açık toplantısını gerçekleştirmiştir. Toplantılarla, atölye çalışması, seminer gibi etkinliklerle yaklaşık iki yıl boyunca azimle çalışan Liseli LGBTİ Oluşumu yakın bir tarihte Bursa’da da çalışmalarına başlayacaktır.

LiseliLGBTI2

Liseli LGBTİ İzmir ilk toplantısında, Liseli LGBTİ İstanbul ve Liseli LGBTİ Ankara’da yapılan çalışmaların aktarımları yapılmış ardından değerlendirme tartışmaları gerçekleştirilmiştir. Gelecek dönemde İzmir’deki LGBTİ örgütlenmeleri ile ortak çalışmalar, ayrımcılık eğitimleri ve kavramlar atölyesinin yapılmasını gündemine alan oluşum hiyerarşi karşıtı bir yapılanma ile çalışmalarını sürdüreceğini belirtti. Oluşum, 20 Kasım Nefret Suçları Mağduru Trans Bireyleri Anma Günü bir stand çalışması, 1 Aralık Dünya AIDS Günü’nde de yerel örgütlerin desteği ile bir eğitim düzenlenleyecek.

Liseli LGBTİ İzmir’in çalışmalarından haberdar olmak için sosyal medya üzerinden takip edebilir, liselilgbti@gmail.com adresi üzerinden üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Liseli LGBTİ Twitter 

Liseli LGBTİ Facebook

Liseli LGBTİ Blog Sayfası

Haber: Betül Çağlar, Erkan Çıvak

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.