Müzik Terapötik Bakışla Cinsel Kimlik

15 Kasım Avrupa Müzik Terapi Günü kapsamında Avrupa Müzik Terapi Konfederasyonunun (EMTC – European Music Therapy Confederation) katkısıyla gerçekleşen 4. Müzik Terapi Günü etkinliklerinin İzmir ayağı, bu yıl Siyah Pembe Üçgen ev sahipliğinde gerçekleşti. 13 Kasım’da düzenlenen”Müzik Terapötik Bakışla Cinsel Kimlik” başlıklı etkinlikte stajyer müzik terapisti, psikolog Aslı Özyıldız bir deneyimleme atölyesi ile kayıtlı katılımcılardan oluşan gruba müzik terapisi üzerine bilgi verirken, cinsel kimlik teması üzerinden çeşitli oyunlarla etkinliği gerçekleştirdi.

Katılımcıların seçtiği çalgılarla da iletişim kurabileceğini örnekleyen oyunlar, bireysel olduğu kadar grup çalışmaları ile de kolektif yaratıcılığı ortaya çıkardı. Yaklaşık üç buçuk saat süren etkinlik birbirini tanımayan kişilerin ses oluşturma, ritm ve sesin kavramsal ifadesi ve alternatif sağaltıma ilişkin sunduğu perspektifle farklılıklarla beraberliğin armonisinin nasıl mümkün olabileceğini deneyimletti.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.