Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Etkinlikleri Başlıyor

Siyah Pembe Üçgen İzmir’in İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Ajansı SIDA tarafından desteklenen, 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü kapsamında düzenlediği etkinlikler başlıyor.

NefretSucuMagduruTranslariAnma20 Kasım Cuma günü saat 18:00’de gerçekleşecek olan ilk etkinlik olan “Trans Geçiş Süreçleri” paneli alanda uzman iki doktorun katılımı ile hormon kullanımından psikolojik süreçlere kadar sıkça sorulan sorulara ilişkin kapsamlı sunum yapacaklar. Ege Üniversitesi Endokrinoloji Bilim Dalı’ndan Uzm. Dr. Banu Şarer Yürekli ve Psikiyatri Ana Bilim Dalı’ndan da Prof. Dr. Hayriye Elbi’nin konuşmacı olacakları panel Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Etkinlikler, 21 Kasım Cumartesi günü saat 15:00’te Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali kapsamında “Families are Forever” isimli kısa film gösterimi ve ardından da Siyah Pembe Üçgen İzmir aktivistlerinden Erdem Gürsu ve Demet Yanardağ’ın söyleşisi ile devam edecek. Etkinlik İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda gerçekleşecek.

26 Kasım Perşembe günü ise Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği ile Siyah Pembe Üçgen İzmir’in ortak organizasyonu olan “LGBTİ Hak Haberciliği ve Haber Yazma” atölyesi düzenlenecek. Eğitmenliğini Bianet Kadın/LGBTİ Haberleri Editörü Çiçek Tahaoğlu’nun üstleneceği atölye saat 18:00’de İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.