Oysa Tüm Aşklar Eşit

Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencilerinden oluşan bir grup, LGBTİ’ler ile ilgili farkındalık çalışmaları yapacak.

oysa-tum-asklar-esit

Öğrencilerin Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında yapacakları sokak röportajları, broşür dağıtımı, seminer ve film gösterimleri gibi etkinliklerle LGBTİ’ler (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) ile ilgili farkındalık çalışmaları gerçekleştirilecek. Kampanyanın yürütücülerinden Sena Yaprak Özdemir, “Oysa Tüm Aşklar Eşit” üst başlığıyla yürütecekleri kampanyanın “Eşcinsellik bir hastalık değildir ama homofobi bir hastalıktır ve tedavisi mümkündür!” söylemini merkeze alan bir çerçevede şekilleneceğini ve öğrenciler arasında bir duyarlılık yaratmayı amaçladığını belirtti.

Siyah Pembe Üçgen de kampanyaya destek olacak

Aralık ayının son 2 haftası boyunca Ege Üniversitesi’nde seminerler, film gösterimleri, film okumaları ve toplantılar şekilde devam edecek bir dizi etkinlik takvimi  oluşturan gruba Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği de broşürden seminerlere kadar tüm süreçte katkı sağlayarak destek verecek.

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.