Psikoloji Güz Stajı Sona Erdi

11 Ekim Çarşamba günü itibariyle Siyah Pembe Üçgen’in açmış olduğu Psikoloji bölümü öğrencileri için olan staj programı başladı. 200’e yakın İzmir’deki tüm üniversitelerden gelen başvurular neticesinde 11 stajyer seçildi. Stajyerler üniversiteler ve sivil toplum örgütleri için hazırlanan seminerler dizisinin organizasyonunda aktif olarak yer almanın yanı sıra seminerler kapsamındaki tüm sunumlara katılımcı olarak da iştirak ettiler. Bunun yanı sıra aşağıda maddelenen eğitsel amaçlı atölyeler şekilde hazırlanan bir eğitim modülüne tabi tutuldular, bu kapsamda:

8 Ekim Çarşamba SPÜ Psikoloji Stajı – Stajyerler önceden kararlaştırılan LGBTİ içerikli makaleleri sundular
25 Ekim Çarşamba SPÜ Psikoloji Stajı – LGBTİ danışanlarla görüşme teknikleri eğitimi aldılar. (Eğitmen: Yudit Namer)
27 Ekim Cuma SPÜ Psikoloji Stajı – Queer Teori Dersi (Eğitmenler: Erdem Gürsu, Yavuz Cingöz)
1 Kasım Çarşamba SPÜ Psikoloji Stajı –Cinsel Sağlık Atölyesi(Eğitmen: Şirin Ertuğrul)
4 Kasım Cumartesi SPÜ Psikoloji Stajı – LGBTİ Danışanlarla Görüşme Teknikleri: Vaka analizi ve Role Playing (Eğitmen: Tarık Gandur)
Eğitimler sonucunda güz yarıyılı staj dönemi sona ermiş oldu. Dernek, bahar yarıyılı için yeni bir staj duyurusu çağrısında bulunacak.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.