Schneider Electric’in Düzenlediği Çeşitlilik Günü Kapsamında Eğitim Verdik

Schneider Electric çalışanlarının 24 Kasım Cuma günü kendi arasında düzenlediği çeşitlilik günü kapsamında Siyah Pembe Üçgen’den Erdem Gürsu LGBTİ kavramlar ve doğru bilinen yanlışlar hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Sunuma başlarken özel sektör çalışanlarının çeşitli konular hakkında kendi farkındalıklarının oldukça önemli olduğunu vurgulayan Erdem Gürsu, bu çalışmaların diğer şirketler için de artmasının her koşulda şirketler ve çalışanlar için yararlı olacağının altını çizdi.

Yaklaşık 40 kişinin katıldığı atölyenin ilk kısmında toplumsal cinsiyet eşitliği ve LGBTİ hakları politikalarına ilişkin kavramlar ele alındı. İkinci kısımda ise LGBTİ’ler hakkında tıp, sosyoloji, din gibi çeşitli konular açısından toplumda doğru kabul edilen önyargılar çeşitli cümleler ve önermeler üzerinden irdelendi.
Schneider Electric’in çalışanları bu gibi çalışmalara oldukça ihtiyaç duyduklarını ve sunumdan oldukça bilgilendiklerini ilettiler. İleriki dönemlerde ortak çalışmaların devam etmesini istediklerini belirttiler.

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.