Seminer Dizisi Başladı

Seminer-1: LGBTİ Kavramlar, Türkiye’deki Toplumsal Cinsiyet Örgütlenmeleri

Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği Sivil Toplum Örgütleri ve Üniversiteler için yeni bir seminer dizisine başladı. Seminer dizisinin ilk iki oturumu 14 Ekim Cumartesi günü Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İlk seminerin birinci oturumunda Siyah Pembe Üçgen Derneği’nden Erdem Gürsu LGBTİ Kavramlar ve Doğru Bilinen Yanlışlar hakkında sunum yaparken, ikinci oturumunda ise Av. Nazan Sakallı Aktaş Türkiye’deki Toplumsal Cinsiyet Örgütlenmeleri ve Güncel Politikalar sunumunu katılımcılarla paylaştı.

LGBTİ Kavramlar ve Doğru Bilinen Yanlışlar oturumunda Gürsu, kavramlar ve yanlış bilinenleri katılımcılarla birlikte tartışmaya açarak cinsellik politikaları alanında yürütülen hak savunuculuğu perspektifinden bilgileri paylaştı.

Toplumsal Cinsiyet Örgütlenmeleri ve Güncel Politikalar oturumunda ise Nazan Sakallı Aktaş feminizmin ne olduğu, dünyadaki ve Türkiye’deki tarihçesini, feminizmin dalgalarını ve günümüzdeki politik hedeflerini katılımcılara aktardı.

Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği’nin seminer dizileri ücretsiz olarak devam edecek. Seminerlerden haberdar olmak için derneğin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.