‘Şiddetsiz İzmir’ Danışma Kurulu Toplantısı

siddetsiz-izmir-danisma-kurulu-toplantisi (1)BM Kadın Dostu Kentler Projesi kapsamında Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği’nin gerçekleştirdiği “Şiddetsiz İzmir” projesinin ilk danışma kurulu toplantısı Vera Palas’ta gerçekleşti.

İzmir Büyük Şehir Belediyesi ve Konak Kent Konseyi’nin kadın çalışması birimlerinin yanı sıra DEÜ Aile Hekimliği AD’ndan, Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi’nden, Ekonomi Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Kadın Çalışmaları bölümlerinden akademisyenlerin, LGBTİ, kadın ve mülteci çalışması yapan STK temsilcilerinin, avukatların, sağlık çalışanlarının, öğrenci kulüplerinin katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda, Siyah Pembe Üçgen İzmir’in proje kapsamında yapacağı farkındalık çalışmaları, eğitimler ve raporlamalar ile ilgili bilgi verilmesinin ardından bu alanda çalışma yapmaya iten nedenler ve yapılabileceklerin somutlaştırılması için SWOT analizi yapıldı. siddetsiz-izmir-danisma-kurulu-toplantisi (2)

Dört saat süren çalışmanın ardından, proje boyunca eğitim verecek olan adli tıp, psikolojik süreç ve hukuki süreç uzmanlarının, modüllerini destekleyecek olan çıktı taramalarına destek olacak verilere ulaşılırken, ilerleyen dönemlerde de proje kapsamındaki çalıştay ve politika belgelerinde ayrıca da devamında kadın çalışmaları ve cinsel şiddet alanında birlikte çalışma kararı alındı.
siddetsiz-izmir-danisma-kurulu-toplantisi (3)

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.