Şiddetsiz İzmir Projesi Kapasite Geliştirme Eğitimi Başvurusu Açıldı

Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği
Şiddetsiz İzmir Projesi Kapasite Geliştirme Eğitimi Başvurusu Açıldı

Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği olarak yürüttüğümüz Şiddetsiz İzmir projesi kapsamında 24 & 25 Ocak 2015 tarihlerinde ‘kadına yönelik cinsel şiddetle mücadele ‘ kapasite geliştirme eğitimleri yapıyoruz. Kadınlara yönelik cinsel şiddetle mücadeledeki idari ve hukuki süreçlerin konuşulacağı eğitim bir tam gün sürecek olup başvuru formunda belirtilen 24 & 25 Ocak tarihlerinden birini seçmeniz gerekmektedir.

Neden Bu Eğitimi Yapıyoruz?

8 Mart 2012 tarihinde kadına yönelik şiddeti önlemek amacı ile 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin İzlenmesine Dair Kanun kabul edildi. Türkiye’nin Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadele’ye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’ni (İstanbul Sözleşmesi) imzalaması bu alanda atılan büyük ve önemli adımlar olmakla birlikte şiddet mağduru kadınlar, LGBTİ’ler veya çocuklar gibi savunmasız gruplar haklara erişimde hala ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bu savunmasız gruplara ait bireyler yaşadıkları taciz, tecavüz ve şiddet vakalarını beyan etmek, idari ve hukuki süreçlerini başlatmak konusunda gerek toplumsal baskı ve önyargılar, gerek hakları ve idari süreçler konusunda bilgi eksiklikleri ve gerekse de süreçlerdeki destek mekanizmalarının yetersizliği konusundaki nedeniyle erişim engellenmektedir.

Peki Nasıl Başvuru Yapacağım?

Kapasite Geliştirme Eğitimi’ne başvurmak için aşağıdaki bağlantı adresinden online başvuru yapabilirsiniz. Başvurular 21 Ocak Çarşamba saat 00:00’a kadar alınacaktır.

Başvuru İçin Tıklayın

Başvuru sonuçları 22 Ocak 2015 günü başvuru sahiplerine e-posta yolu ile iletilecektir. Eğitim yeri ve diğer teknik bilgiler ise başvurular açıkladığında kişilerle paylaşılacaktır.

Başvuru sürecindeki sorularınızı selda@siyahpembe.org veya erdem@siyahpembe.org adresine yazabilirsiniz.

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.