Sivil Diyalog ve Mücadele Ağı İçin Samsun’daydık

sivil-diyalog-ve-mucadele-agi-icin-samsunda-etkinlik-duzenlendi (1)Avrupa Birliği Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından desteklenen Siyah Pembe Üçgenin yürüttüğü “Yasal Eşitlik için Sivil Diyalog ve Mücadele Ağı” projesi ilk çalışmasını 25 Nisan’da, Samsun’da İğne Deliği Gençlik Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirdi. Lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan genç katılımcıların katıldığı eğitimde Siyah Pembe Üçgen aktivistlerinden Ozan Ünlükoç, “LGBTİ Kavramlar ve Doğru Bilinen Yanlışlar” sunumunu yaptı, sunum sonrasında soru-cevap bölümüne geçildi.

sivil-diyalog-ve-mucadele-agi-icin-samsunda-etkinlik-duzenlendi (3)İkinci oturumda İğne Deliği Gençlik Merkezi Kampanya Koordinatörü Oğuzhan Öztanır “Gençliğin Politikalarının Göstergeleri” ile devam etti. Gençlik alanındaki ihtiyaçlardan ve sorunlardan bahsetti. Aynı zamanda toplumun gençlere yönelik önyargıları üzerine konuşuldu; benzer önyargıların LGBTİ gençler üzerinde iki kez daha arttığının altı çizildi.

Katılımcıların çoğunluğunu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik öğrencileri oluşturuyordu. Kendilerinden aldığımız geribildirimler ise alanda çalışacak bireyler olarak yaptığımız bu etkinliğin verimli geçtiği yönündeydi.

sivil-diyalog-ve-mucadele-agi-icin-samsunda-etkinlik-duzenlendi (4)

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.