Siyah Pembe Üçgen, Eğitim-Sen’in Konuğu olarak Manisa’daydı

Eğitim-Sen Manisa Şubesi’nin 7 Mart’ta gerçekleştirdiği Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Etkinlikleri kapsamında Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği’nden Ozan Ünlükoç ve Erdem Gürsu’nun moderasyonuyla LGBTİ Kavramlar sunumu gerçekleştirildi.

siyah-pembe-ucgen-egitim-senin-konugu-olarak-manisadaydi-2

Manisa Eğitim-Sen Kadın Meclisi, Dünya Kadınlar Günü kapsamında 7 Mart tarihinde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele etkinlikleri gerçekleştirdi. Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği’nden Ozan Ünlükoç ve Erdem Gürsu “LGBTİ Kavramlar ve Klişeler” atölyesini gerçekleştirirken, Barış Anneleri de etkinlikler kapsamında bir söyleşi gerçekleştirdi.

Açılışta söz alan Manisa Eğitim-Sen Kadın Sekreteri Zeynep Ertürk, etkinliği gerçekleşmiş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydederken, Eğitim-Sen olarak şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Kadınların mücadelesinin tarihi ezilenlerin tarihiyle birlikte başlamıştır. Egemen olan ideolojiler sürekli kadınları baskısı altına almaya çalışmıştır. Bizim mücadelemiz her koşulda sürecektir.”

siyah-pembe-ucgen-egitim-senin-konugu-olarak-manisadaydiHacı Bektaş Veli Kültür Vakfı Manisa Şubesi’nin ev sahipliği yaptığı etkinliğe katılım gösteren Eğitim-Sen üyeleri sunumun ardından LGBTİ kavramlarına ve politikasına dair sorular sordu. Soru cevap kısmının sona ermesinin ardından güne Barış Anneleri söyleşisiyle devam edildi.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.