TPD ve İzmir LİSTAG ile Biraraya Geldik

Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği’nin organizasyonuyla 12 AralıkCumartesi günü, Türk Psikologlar Derneği (TPD) İzmir Şubesi LGBTİ komisyonu ile İzmir LİSTAG Aile Grubu bir araya geldi. Buluşmaya yereldeki LGBTİ örgütlenmelerinden temsilciler ve LİSTAG İzmir çalışmalarını takip eden ailelerin çocukları da katıldı.

Tanışma ile başlayan toplantıda öncelikle genel anlamda aileler ve çocukların İzmir yerelinde yaşadığı sorunlar dinlendi. Sonrasında ise Türk Psikolog Derneği İzmir Şubesi LGBTİ Komisyonu’ndaki psikologlar kendilerinin b konuda dayanışmak adına neler yapabileceklerinden bahsetti. LGBTİ aktivistlerinin de gözlemledikleri genel sorunları aktardığı buluşmada son bölümde ise sorunlara çözüm yolları üzerine konuşuldu.

ailebulusmasiBir ağ şeklinde iletişimde kalmak üzere bir eğilimin ortaya çıktığı toplantıda 2016 yılına yönelik stratejik olarak neler yapılabileceğine dair genel hatlarıyla bir eylem planı oluşturuldu. Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği’nden Erdem Gürsu; “Dernek olarak 2016 yılındaki öncelikli faaliyet alanlarımızdan birini ruh sağılığı olarak belirledik. Bu alanda hizmet veren psikolog psikiyatr ve diğer uzmanlardan oluşan bi danışma ve dayanışma ağı kurmayı planlıyoruz. Bu kapsamda 2016 yılına dair yapılması gereken çalışmalara yönelik bir yol haritası oluşturmak adına oldukça verimli bir deneyim paylaşımında bulunduk. Yakın zamanda oluşturacağımız ağ ile 2016 yılında çeşitli faaliyetlerle bu alanı destekleyeceğiz. Planlama aşamasına dair toplantılarımız daha geniş bir alana yayılarak bu alanda hizmet veren daha fazla uzmanla bir araya gelerek devam edecek. Buradan elde ettiğimiz verilerden etkin bir programlama yapmak içim yararlanmayı düşündüğümüzden bu tür buluşmalar çok önemli” dedi.

Toplantının ardından katılımcılar yemek organizasyonuna da dahil olarak daha fazla sohbet etme ve tanışma fırsatı yakaladı.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.