Tematik Film Okumaları XXY ile Başlıyor

xxyBirikim Atölyesi ve Siyah Pembe Üçgen İzmir’in birlikte gerçekleştirdiği Film Okuma Günleri, LGBTİ görünürlüğü, sorunları ve toplumsal cinsiyetçi yaklaşıma odaklanan temaları konu alan filmlerle devam ediyor. Dört filmden oluşacak program bir interseksin hikayesini anlatan “XXY” isimli filmle bu hafta başlıyor.

24 Aralık Cumartesi günü saat 15.00 – 18.00 arası Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik herkese açık ve ücretsiz. Katılımcılar önce filmi izleyecekler, daha sonra sinematografik incelemesini dinleyip filmin karakterleri, interseksüellik ve toplumsal cinsiyetçilik üzerine konuşacaklar.

Film Okumaları ekibi ilk gösterimlerde yakın dönem, yönetmen – senaryo ve yapım ödüllerine aday olmuş The Lobster, Blind ve I Origins filmlerini seçtiler. Etkinlikler, bundan sonraki filmlerde temalı film okumalarının yanı sıra konuşmacıların ve konuk analistlerin de katılımıyla devam edecek.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.