Yasal Eşitlik İçin Sivil Diyalog ve Mücadele Ağı Ziyaretleri Tamamlandı

yasal-esitlik-icin-sivil-diyalog-ve-mucadele-agi-ziyaretleri-tamamlandi (1)Avrupa Birliği Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından desteklenen ‘Yasal Eşitlik İçin Sivil Diyalog ve Mücadele Ağı’ projesi geçtiğimiz hafta yerinde ziyaretlerini tamamlandı. Ankara da ÖZ-GE DER ile görüşmeler yaparak Ankara yerelinde Çocuk Ve LGBTİ alanında nasıl ortak bir çalışma yapılacağı konuşuldu.
Nisan ayında gerçekleştirilecek iki günlük etkinliklerin içeriğine ilişkin beyin fırtınaları yapıldı. Ardından yasal-esitlik-icin-sivil-diyalog-ve-mucadele-agi-ziyaretleri-tamamlandi (2)Samsun’a geçildi ve İğne Deliği Gençlik Merkezi Ziyaret edildi. İğne Deliği Gençlik Merkezin’de gençlerin de yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantı da LGBTİ alanında Samsun’da ne gibi çalışmalar yapılabileceği üzerine görüşüldü. Katılan genç arkadaşların LGBTİ’ye dair merak ettiği klişeler üzerine de konuşuldu. Samsun yerelinde gençlerinde katılacağı ve birlikte örgütleyeceğimiz etkinliğin içeriği ile ilgili tek tek fikirler alındı.
Yerinde ziyaretlerin son buluşması ise İzmir’de de Buca Engelliler Derneği ile gerçekleştirildi.İzmir’de Engelli ve LGBTİ aktivizmi üzerine ortak ne yapabiliriz konuşuldu. Projenin devamında ziyaret edilen yerlerden davetlileri İzmir’de ağırlamak için hazırlıklara başlandı.

yasal-esitlik-icin-sivil-diyalog-ve-mucadele-agi-ziyaretleri-tamamlandi (3)

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.