Yasal Eşitlik İçin Sivil Diyalog ve Mücadele Ağı Ziyaretleri Devam Ediyor

Avrupa Birliği Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından desteklenen Siyah Pembe
Üçgen İzmir Derneği’nin yürüttüğü ‘Yasal Eşitlik için Sivil Diyalog ve Mücadele Ağı’ projesi yerel ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz hafta İstanbul’da Uluslararası Af Örgütü ziyaret edildi. Af örgütü ile 2015 yılında ortaklaşa ne gibi farkındalık çalışmaları yapılabilir aynı zamanda Baki Koşar Kültür Ve Sanat Festivali’ne nasıl katkı sunacakları üzerine görüşüldü.

yasal-esitlik-icin-sivil-diyalog-ve-mucadele-agi-1

 

İstanbul ziyaretleri Açık Toplum Vakfı, SPOD, İstanbul LGBTİ ve Tarlabaşı Toplum Merkezi ile devam etti. Ziyaret edilen örgütler Baki Koşar Külür ve Sanat Festivaline davet edildi. 2015’teki strateji planları, hangi faaliyetlerde ortaklaşılabilir ve birlikte neler yapılabilir üzerine konuşuldu.

yasal-esitlik-icin-sivil-diyalog-ve-mucadele-agi-2

İstanbul sonrası ziyaretler Antalya ile devam etti. Antalya’da Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği ziyaret edildi. Dernekteki kadınlarla keyifli geçen sohbetin ardından Antalya yerelinde birlikte neler yapabiliriz konuşuldu. Aynı zamanda Kadın Dayanışma Derneği yereldeki Pembe Caretta ile de yaptıkları ortak çalışmalarından da bahsetti. Pembe Caretta’nın da dahil edilerek Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği ile yerelde yapılacak atölyelerin konuları kısmen belirlendi.

Yerel ziyaretler 16 Aralık’ta Ankara ile devam ediyor olacak…

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.