Yaşamın Renkleri Yayında

Ege Üniversitesi Psikoloji yasaminrenkleriBölümü’nden bir grup öğrenci tarafından yürütülen ve Siyah Pembe Üçgen İzmir ile Legebit’in katkılarıyla gerçekleşen Yaşamın Renkleri blog projesi yayına başladı.
LGBTİ’lerin yaşadıkları ayrımcılıklara dikkat çekmek ve görünürlüklerine katkı sağlamak için tasarlanan blog projesi için açılan internet sitesinde sürekliliği sağlamak ve röportajları çoğaltmak için de çalışmalar devam etmekte.

Proje kapsamında LGBTİ bireylerle cinsel kimlik ve cinsel yönelim ile ilgili toplumdaki önyargılı ve ayrımcı davranışlar üzerine röportajlar yapan grup, bu röportajları www.yasaminrenkleri.org adresinde yayınladı. Proje ekibi esas amaçlarının LGBTİ bireylerin toplumdaki heteroseksist anlayıştan kaynaklanan sorunlarını anlatmalarına aracı olarak onların toplum içindeki görünürlüğünü artırmak olduğunu belirtiyor.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.