Yerel Düzeyde Savunuculuk Atölyesi Düzenlendi

Şişli Belediyesinin Sağlık İşleri Müdürü Ali Hayati Akaslan ve yine belediyenin halk sağlığı merkezi sorumlusu İrfan Yılmazın konuşmacı olarak katıldığı atölye 28 Aralık Perşembe günü Konak Kent Konseyi salonunda gerçekleştirildi.

Yereldeki sivil toplum örgütleri ve belediye birimleri arasındaki diyalogu arttırmayı ve bilgi seviyesini eşitlemeyi amaçlayan yerel düzeyde savunuculuk atölyeleri kapsamında sağlık hakkına erişim üzerine fikir ve deneyim paylaşımında bulunuldu. Sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile Konak Kent Konseyi ve Konak Belediyesinin Sağlık İşleri Müdürü ve üst düzey yöneticilerinin katıldığı atölyede Şişli Belediyesinin LGBTİ+ vatandaşlara ne gibi sağlık hizmetleri sunduğu, LGBTİ+’lara yönelik sağlık hizmetlerinin altyapılarının nasıl oluşturulduğu gibi konularda katılımcılar ayrıntılı bir şekilde bilgilendirildi.

Toplantı sonrası Konak ve Şişli belediyelerinin sağlık müdürlükleri LGBTİ vatandaşlara yönelik hizmetler konusunda işbirliği yapmanın iyi olacağını ve diyalog halinde olacaklarını belirttiler. Konak Belediyesi de en kısa zamanda LGBTİ vatandaşlarının daha kolay erişebilecekleri benzer sağlık hizmetlerini hayata geçirme taahhüdünde bulundu.

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.