Yerel Ziyaretler Başladı

yerel-ziyaretler-basladi (1)Avrupa Birliği Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından desteklenen “Yasal Eşitlik İçin Sivil Diyalog ve Mücadele Ağı Projesi” kapsamında ilk yerel ziyaretler gerçekleştirdi. 7 farklı bölgede 7 farklı tema üzerinden diyalog geliştirmek ve temel insan haklarına dair politika üretmek için yürütülen projenin ilk durağı olan Van’da VAKAD ve Ekogenç’i yerlerinde ziyaret ederek projeyi ve birlikte neler yapılabileceği konuşuldu. Bununla beraber tüzüklerinde cinsel yönelim ve yatay örgütlenme ibareleri yer aldığı için hakkında kapatılma davası açılan Ekogenç’in mahkemesine katılan Siyah Pembe Üçgen İzmir Derneği, müdahillik başvurusunda bulundu. Asliye Hukuk Mahkemeleri için bir ilk olan feri müdahillik başvurusu kabul edildi ve böylece kapatma davası için zaman kazanılmış oldu. Siyah Pembe Üçgen, bundan sonraki süreçte Ekogenç ile birlikte kampanya yürütmek ve dayanışmayı sürdürmek için bir sonraki mahkemelerine de katılacağını belirtti. Dernek, bu süreçte temel insan hakları alanında çalışan tüm kurum ve örgütleri de dayanışmak için kampayaya destek olmaya davet etti.

yerel-ziyaretler-basladi (2)Duruşma sonrası Diyarbakır’a doğru yola çıkan Siyah Pembe Üçgen, ertesi gün Diyarbakır Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek merkez koordinatörü Övgü Gökçe ile Diyarbakır yerelinde birlikte neler yapılabileceği üzerine sohbet edildi. Aynı gün Diyarbakır’da Keskesor’un organize ettiği Trans Anmaları etkinliklerine de katılım gösterildi. Diyarbakır Sanat Sokağında yapılan anmaya yereldeki diğer LGBTİ örgütleri de katıldı. Basın açıklaması ve ardından sloganlar eşliğinde anma bitirildi.

Siyah Pembe Üçgen, yerel ziyaretlere haftaya İstanbul ve Antalya ile devam edecek.

Post comment

Your email address will not be published.

sweden SIYAHPEMBE.ORG websitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir. | © 2014 erdemly. Her hakkı saklıdır.